Radom ul. Warszawska 192

email: polanski@dachy-radom.pl

tel:48 384 74 94

kom:791 152 689

Gont bitumiczny

 
 
 

Gont bitumiczny | Trwałe dachówki bitumiczne w wielu kolorach

 

Markowe gonty bitumiczne: GAF, Owens Corning, Shinglas | tu dostaniesz gont bitumiczny na każdy dach

 

    Gont bitumiczny, znany także pod nazwą dachówki bitumicznej, jest najbardziej niedocenianym pokryciem dachowym. Mimo, że gonty bitumiczne posiadją w zasadzie tylko zalety, to najczęściej bywają pomijane przez klientów jako kandydat w wyborze pokrycia dachowego. Zupełnie niesłusznie i z dużą szkodą dla samych kupujących. Dlaczego niesłusznie i ze szkodą? Bo klienci pomijając gont bitumiczny najczęściej wybierają dużo mniej trwałą i droższą blachodachówkę. W niniejszym artykule skupimy się na porównaniu dachówki bitumicznej (gontu bitumicznego) z o wiele bardziej popularną i o wiele mniej trwałą blachodachówką.

 

 

Co to jest gont bitumiczny (dachówka bitumiczna)?

    Gont bitumiczny to wielowarstwowe, bitumiczne pokrycie dachowe, występujące w postaci dachówek. Sercem gontu bitumicznego jest jego rdzeń, który stanowi konstrukcję nośną dla pozostałych warstw budujących gont bitumiczny. Te pozostale warstwy to głównie asfalt. Zapewnia on wodoszczelność pokrycia dachowego. Jego jakość ma decydujący wpływ na trwałość gontu bitumicznego. Bitum można polepszyć dodając do niego kauczuk syntetyczny. Otrzymujemy wtedy materiał do produkcji gontów bitumicznych modyfikowanych SBS. Bitum chroniony jest przed UV oraz nadmiernym przegrzaniem przez posypkę mineralną (czasem ceramiczną). Posypka pełni również rolę dekoracyjną. Dachówka bitumiczna może mieć różne kształty  i kolory.

 

 

Budowa gontu bitumicznego:

 1. Posypka mineralna
 2. Klej bitumiczny
 3. Bitum odporny na wietrzenie
 4. Zbrojenie z włókna szklanego
 5. Bitum odporny na wietrzenie
 6. Posypka mineralna
 7. Bitum odporny na wietrzenie
 8. Zbrojenie z włókna szklanego
 9. Bitum odporny na wietrzenie
Budowa gontu bitumicznego

 

Dlaczego gont bitumiczny jest lepszy od blachodachówki?

1.Gonty bitumiczne nie są podatne na działanie korozji.

Użycie dachówki bitumicznej wyklucza problemy z rdzą. Każda blachodachówka prędzej czy później skoroduje. Oczywiście gont bitumiczny nie jest materiałem odpornym na działanie czasu, lecz dobry gont objęty jest często dożywotnią gwarancją i nie trzeba pokrywać go farbą po kilku latach użytkowania – inaczej niż w przypadku kiepskiej jakości blachodachówki.
 

2.Gont bitumiczny jest bardziej odporny na wiatr.

Dobrej klasy gont bitumiczny jest zdecydowanie bardziej odporny na wiatr (jeśli oczywiście zamontowany jest na dachu w fachowy sposób). Należy pamiętać, że gonty bitumiczne cieszą się niezwykłą popularnością w USA, nawet w rejonach szczególnie narażonych na tornada. Najlepsze gonty wytrzymają wiatr o prędkości 210km/h – żadna znana nam blachodachówka nie może poszczycić się tym samym.
 

3.Kultura pracy gontów bitumicznych.

Gont bitumiczny to bardzo ciche pokrycie dachowe. Ciche w sensie zachodania podczas opadów atmosferycznych. Blachodachówka potrafi dość dotkliwie hałasować, szczególnie przy kiepsko wyciszonym dachu. Ale samo wyciszenie nigdy nie rozwiąże sprawy do końca jeśli w środku lata chcielibyśmy spać przy otwartych oknach.
 

4.Łatwość transportu.

Blachodachówki produkowane w dużych arkuszach są kłopotliwe w transporcie. Blachodachówka modułowa oczywiście nie sprawia takich problemów, lecz wtedy wybór jest nieco ograniczony. Gonty bitumiczne pakowane są w paczki, które można śmiało przewozić nawet samochodem osobowym.
 

5.Koszty – gont bitumiczny oznacza zdecydowanie mniejszy odpad i nie ma konieczności użycia łaty i kontrłaty.

Gdy mamy do czynienia ze skomplikowanym dachem wielospadowym to odpad blachodachówki z takiego dachu może wynosić nawet 30%. Z kolei dla gontów bitumicznych odpad nie wynosi zazwyczaj więcej niż 3%. Oczywiście dla prostych dachów odpad jest mniejszy i cena może się nieco wyrównać, lecz ostatecznie gont bitumiczny jest inwestycją ekonomiczniejszą.
 

6. Skroplina.

W wyniku różnicy temperatur na powierzchni blachodachówki i pod nią wykrapla się woda. Pokrycia dachowe "produkujące" wodę? Gont bitumiczny wody nie produkuje.
 

7.Montaż bez dziurawienia powierzchni odkrytej.

Blachodachówkę montuje się za pomocą wkrętów. Każdy wkręt to otwór w powierzchni, a takich otworów zwykle jest siedem na każdy m2. Daje to ponad 1000 otworów dla dachu o powierzchni 150m2. Nie byłoby to problematyczne, gdyby była pewność że każdy wkręt będzie szczelny i swoją szczelność zachowa. Gont bitumiczny mocuje się zakładając na siebie listki, by ukryć ich miejsce mocowania. Markowe gonty są dodatkowo konstruowane pod kątem pewnego mocowania (np. technologia SureNail).
 

8.Z blachodachówki ześlizguje się śnieg.

W zimę należy zachować szczególną ostrożność jeśli chodzi o obsuwanie się zalegającego na dachu śniegu. Dla dachów z blachodachówki niezbędne jest montowanie zabezpieczenia łapiącego śnieg. Gont bitumiczny ma powierzchnię zdecydowanie mniej śliską. Powierzchnia gontu nie tylko zatrzyma śnieg, ale też okaże się zbawienna gdy tylko zajdzie potrzeba samodzielnego wejścia na dach.
 

9.Gonty bitumiczne są o wiele grubsze niż blachodachówka.

Grubość blachodachówki stanowi średnio 1/12 grubości gontu bitumicznego i jest to standardowo pół milimetra. Dachy blaszane są zatem zazwyczaj cieńsze od dobrych parapetów zewnętrznych z blachy 0.7mm (nie licząc okleiny). Dodatkowo blachodachówki kiepskiej jakości mają 0.5mm ale włącznie z powierzchnią powlekającą.
 

10.Odporność na inne czynniki.

Dachy narażone są na wiele innych czynników zewnętrznych naturalnych i nienaturalnych. Producenci blachodachówek nie dają nigdy gwarancji na powolne lecz nieubłagalne zniszczenia w wyniku np. ptasich odchodów. Gont bitumiczny to pokrycie, które radzi sobie zazwyczaj o wiele lepiej z różnymi zewnętrznymi agresywnymi czynnikami.

Gont bitumiczny modyfikowany SBS

 

Czym jest gont SBS

SBS używany jest w gontach bitumicznych. Jest to elestomer (Styren-Butadien-Styren) składający się z bloków polistyrenu połączonych łańcuchem polibutadienu. Jest twardy i sprężysty. Dodawany jest w celu polepszenia właściwości dachówek bitumicznych. Jak widać ten kopolimer składa się z dwóch substancji: Butadien jest jednym z najbardziej sprężystych materiałów jakie są produkowane, bardziej sprężysty niż kauczuk naturalny. Styren natomiast nadaje twardości. Jest twardy do 100 stopni C. Powyżej tej temperatury mięknie, ale po ochłodzeniu znów twardnieje. Gont bitumiczny zyskuje w ten sposób większą elastyczność w niskich temperaturach. Po zmieszaniu SBS z asfaltem powstaje elastomeroasfalt. Dzieje się to w 3 kolejnych etapach.

Jak tworzy się gonty bitumiczne modyfikowane SBS

 • Po dodaniu odpowiedniej ilości SBS do asfaltu o temp. 180 – 190 stopni C, polimer zaczyna pęcznieć ponieważ frakcja olejowa asfaltu zaczyna wnikać w jego głąb. SBS mięknie.
 • Mieszanka zostaje poddana do młyna gdzie następuje rozdrobnienie SBS i ujednorodnienie polimeroasfaltu.
 • Po wyjściu z młyna mieszanka przechowywana jest w podgrzewanych zbiornikach w których następuje dojrzewanie produktu. Dopiero po ochłodzeniu mieszanki następuje tworzenie się sieci przestrzennej SBS. Końcówki styrenowe łączą się w węzły sieci połączone nitkami butadienu. Z takiej mieszanki produkuje się gonty bitumiczne nakładając polimeroasfalt na welon szklany.

Ochłodzenie mieszanki poniżej 100 stopni C jest temperaturą zeszklenia styrenu. Aby uzyskać polimeroasfalt właściwie usieciowany SBS bardzo ważnym jest przestrzeganie reżimów temperaturowych na wszystkich etapach produkcji polepszonego asfaltu, łącznie z etapem produkcji gontu bitumicznego. Polimer wprowadzony do asfaltu jest w nim ciałem obcym. Zmieniają się zatem właściwości fizyko chemiczne powstałego w ten sposób koloidu. W ten sposób można zmodyfikować większość istniejących asfaltów, ale niestety nie wszystkie są trwałe. W praktyce proces wytworzenia polimeroasfaltu o pożądanych właściwościach jest bardzo trudny. Czyli również dość trudno wyprodukować gonty bitumiczne o pożądanych właściwościach. Starzenie asfaltu to proces odparowania lekkich olejów wchodzących w skład asfaltu, zwłaszcza w wysokich temperaturach. Jak się można się domyślić taki proces zajdzie szybciej w goncie bitumicznym o mniejszej grubości. Dodatek SBS pęcznieje zwiększając objętość do 9 razy, pochłaniając przy tym głównie frakcje olejowe z asfaltu. W trakcie podgrzewania następuje rozdział mieszaniny. Asfalteny czyli cięższe frakcje opadają na dół, a polimer wytrąca się w górnej części powodując niestabilność materiału lub rozpad polimeroasfaltu. Kończy się też w tym momencie żywotność gontu bitumicznego jeżeli asfalt przed dodaniem SBS był niskiej jakości. W Polsce brak jest surowca do produkcji żywotnego asfaltu. Aby uzyskać asfalt z którego da się wyprodukować gont bitumiczny o żywotności ok. 15 lat należy użyć SBS. Inaczej się nie da. Na świecie występują złoża ropy naftowej naftenowej idealnej do produkcji najlepszych rodzajów asfaltów z których można wyprodukować doskonałe gonty bitumiczne. Są to USA i Rosja. W Europie są to najczęściej ropy parafinowe.

 

Montaż gontów bitumicznych

 

Montaż gontów bitumicznych w koszu/korycie dachowym.

Montaż wentylacji kalenicowej.

Montaż gontu kalenicowego.

Montaż gontów bitumicznych na dachu.

Zasada wbijania gwoździ i mocowania gontów.

Montaż pasa startowego.

Montaż papy podkadowej samoprzylepnej

Montaż obróbek blacharskich pod gonty bitumiczne.

Montaż membrany podkładowej.

Gont bitumiczny GAF

   Gonty bitumiczne GAF to obecnie najchętniej wybierane gonty bitumiczne w Polsce spośród gontów dwuwarstwowych. Do wyboru tej dachówki bitumicznej skłania kilka czynników:
 

Estetyka: Intensywne i soczyste kolory w połączeniu z unikatowym, i dostępnym jedynie w gontach bitumicznych GAF, sposobem cieniowania nadają gontom GAF wyjątkowo wyrazisty efekt 3D.
 

Trwałość: Dożywotnia gwarancja, zabezpieczenie przed porastaniem mchu i glonów oraz odporność wiatrowa 210km/h tej dachówki bitumicznej to parametry, których nie posiadają inne pokrycia dachowe takie jak blachodachówka, dachówka cementowa czy dachówka ceramiczna.
 

Zaufanie: Doświadczenie zdobyte przez koncern GAF od 1886 to wartość nie do ocenienia. Gonty bitumiczne GAF to owoc ponad stuletniej pracy nad udoskonalaniem technologi dachówek bitumicznych.
 

Atrakcyjna cena: Cena metra kwadratowego dachu pokrytego tym gontem bitumicznym to w przybliżeniu cena taniej blachy dachowej o niskiej trwałości. Dzieje się tak ponieważ gont bitumiczny nie potrzebuje łaty i kontrłaty a odpad z gontu bitumicznego rzadko przekracza 3%


Kolory podstawowe:

Dane techniczne:

 • Gwarancja: Dożywotnia
 • Impregnacja przeciw porostom: TAK
 • Odporność wiatrowa: 210km/h
 • Grubość: 5mm
 • Produkcja: USA
 • Waga: 10,6kg/m2
 • Dostępność: 48h dla w/w kolorów

Gont bitumiczny Certain Teed

   Amerykański gont bitumiczny Certain Teed to piękno i trwałość. Odporny na wiatr 210km/h, zabezpieczony przed porastaniem mchu i glonów, dostępny jest w siedmiu unikatowych kolorach, których powtarzalność w produkcji jest tak wysoka, że w odróżnieniu od innych gontów bitumicznych tego typu, nie musimy mieszać kilku paczek gontu bitumicznego przed ułożeniem gontów na dachu. Dachówki bitumiczne Certain Teed sprawdzone zostały w ekstremalnych warunkach pogodowych na całym świecie. Potwierdzeniem najwyższej jakości tej dachówki bitumicznej jest dożywotnia gwarancja.

Dane techniczne:

 • Gwarancja: Dożywotnia
 • Impregnacja przeciw porostom: TAK
 • Odporność wiatrowa: 210km/h
 • Waga: 11,6kg/m2
 • Grubość: 5mm
 • Produkcja: USA
 • Dostępność: 48h dla w/w kolorów

Gont bitumiczny Shinglas

   Gont bitumiczny SHINGLAS to wiodący produkt z gatunku pokryć dachowych na rynku wschodnim, szczególnie rosyjskim. Gonty bitumiczne SHINGLAS produkowane są z włókna szklanego posypanego dodatkowo posypką mineralną. Dostępna jest szeroka paleta kolorów, która powinna zadowolić najbardziej wymagających klientów.

 

LAMINOWANY GONT BITUMICZNY SERII RANCHO

Jest to ulepszony technologicznie wysokiej klasy produkt, przeznaczony do niebanalnych rozwiązań projektowych. Kształt i kolor dachówki laminowanej sprawia wrażenie naturalnego pokrycia dachowego.

 
Gont bitumiczny shinglass classic accord wygląd

Dachówka laminowana serii Rancho jest:

 • niezawodna
 • w 100% wodoszczelna
 • dźwiękochłonna
 • samowulkanizująca się pod wpływem temperatury
 • odporna na podmuchy wiatru do 180 km/h
 • trwała
 • zapewnia niezwykłe wizualne wrażenia
 • niezwykle łatwa w montażu, dzięki warstwie kleju, umieszczonej na CAŁEJ ROBOCZEJ długości dachówki
 • Wielowarstwowa, co oznacza, że mamy najgrubszy na rynku produkt!

Cykl życiowy gontów bitumicznych serii WESTERN to min 55 lat.
 

 • Cena za m2:
 • Ilość m2 w paczce:
 • Dostawa GRATIS:
 • Gwarancja:
 • 29zł
 • 2 m2
 • pow. 84 m2
 • 20lat

LAMINOWANY GONT BITUMICZNY SERII WESTERN

Najlepszy gont bitumiczny jest dostępny na rynku od teraz!

Jest to ulepszony technologicznie wysokiej klasy produkt, przeznaczony do niebanalnych rozwiązań projektowych. Kształt i kolor dachówki laminowanej sprawia wrażenie naturalnego pokrycia dachowego.

 
Gont bitumiczny shinglass classic accord wygląd

Dachówka laminowana serii Western jest:

 • niezawodna
 • w 100% wodoszczelna
 • dźwiękochłonna
 • samowulkanizująca się pod wpływem temperatury
 • odporna na podmuchy wiatru do 180 km/h
 • trwała
 • zapewnia niezwykłe wizualne wrażenia
 • niezwykle łatwa w montażu, dzięki warstwie kleju, umieszczonej na CAŁEJ ROBOCZEJ długości dachówki
 • Wielowarstwowa, co oznacza, że mamy najgrubszy na rynku produkt!

Cykl życiowy gontów bitumicznych serii WESTERN to min 55 lat.
 

 • Cena za m2:
 • Ilość m2 w paczce:
 • Dostawa GRATIS:
 • Gwarancja:
 • 38,50 zł
 • 1,5 m2
 • pow. 84 m2
 • DOŻYWOTNIA

TRÓJWARSTWOWA DACHÓWKA BITUMICZNA SERII CONTINENT

 • Lżejsza niż dachówka
 • Trwalsza niż blacha
 • Piękna jak łupek

Najlepszy gont bitumiczny jest dostępny na rynku od teraz!

Jest to ulepszony technologicznie wysokiej klasy produkt, przeznaczony do niebanalnych rozwiązań projektowych. Kształt i kolor dachówki laminowanej sprawia wrażenie naturalnego pokrycia dachowego.

 
Gont bitumiczny shinglass continent wyglad

Dachówka laminowana serii CONTINENT jest:

 • niezawodna
 • w 100% wodoszczelna
 • dźwiękochłonna
 • samowulkanizująca się pod wpływem temperatury
 • odporna na podmuchy wiatru do 180 km/h
 • trwała
 • zapewnia niezwykłe wizualne wrażenia
 • niezwykle łatwa w montażu, dzięki warstwie kleju, umieszczonej na CAŁEJ ROBOCZEJ długości dachówki
 • Wielowarstwowa, co oznacza, że mamy najgrubszy na rynku produkt!

Cykl życiowy gontów bitumicznych serii CONTINENT to min 60 lat.

 

 • Cena za m2
 • Ilość m2 w paczce
 • Dostawa GRATIS
 • Gwarancja
 • 57zł
 • 1,5m2
 • pow. 84m2
 • DOŻYWOTNIA
 
 • Kolor
 • Waga
 • Grubość
 • Za opakowanie
 • Afrika
 • 25,6kg/m2
 • 9,6mm
 • 85,50 zł

Seria CLASSIC to przede wszystkim elegancja i wdzięk. Klasyczna forma geometrii dachówki bitumicznej podkreśli urok i wdzięk każdego domostwa. Gwarancja gontów bitumicznych serii CLASSIC wynosi 15 lat.

 
Gont bitumiczny shinglass classic accord wygląd
 • podstawa
 • wodoszczelność
 • w 1 paczce
 • grubość paska(mm)
 • włókno szklane
  (heavy duty)
 • 100%
 • 3m2
 • 3,3
 
 • waga paczki
 • waga 1m2
 • klejenie
 • sposób montażu
 • 31,5kg
 • 9,1kg
 • na całej powierzchni
 • mechaniczne + samosklejenie
 
Gont bitumiczny shinglass classic sonata quadrille wygląd
 • podstawa
 • wodoszczelność
 • typ podłoża
 • waga 1m2(kg)
 • grubość(mm)
 • włókno szklane
  (heavy duty)
 • 100%
 • granulki z bazaltu
 • 8,8
 • 3,0(0,2)
 
 • rozmiar paczki(mm)
 • waga paczki(kg)
 • paczek na palecie
 • rozmiar palety(cm)
 • waga palety(kg)
 • 70x320x1003
 • 26,4
 • 36
 • 105x105
 • 973
 
Gont bitumiczny shinglass classic sonata versalles wygląd
 • podstawa
 • wodoszczelność
 • w 1 paczce
 • grubość paska(mm)
 • włókno szklane
  (heavy duty)
 • 100%
 • 3m2
 • 3,3
 
 • waga paczki
 • waga 1m2
 • klejenie
 • sposób montażu
 • 31,5kg
 • 9,1kg
 • na całej powierzchni
 • mechaniczne + samosklejenie
 
Gont bitumiczny shinglass classic tango wygląd
 • podstawa
 • wodoszczelność
 • typ podłoża
 • waga 1m2(kg)
 • grubość(mm)
 • włókno szklane
  (heavy duty)
 • 100%
 • granulki z bazaltu
 • 10,5
 • 3,0(0,2)
 
 • rozmiar paczki(mm)
 • waga paczki(kg)
 • paczek na palecie
 • rozmiar palety(cm)
 • waga palety(kg)
 • 67x335x1003
 • 31,5
 • 36
 • 105x105
 • 1157
 
Gont bitumiczny shinglass classic trio wygląd
 • podstawa
 • wodoszczelność
 • typ podłoża
 • waga 1m2(kg)
 • grubość(mm)
 • włókno szklane
  (heavy duty)
 • 100%
 • granulki z bazaltu
 • 10,9
 • 3,0(0,2)
 
 • rozmiar paczki(mm)
 • waga paczki(kg)
 • paczek na palecie
 • rozmiar palety(cm)
 • waga palety(kg)
 • 67x335x1003
 • 32,7
 • 36
 • 105x105
 • 1200

Seria JAZZ to gonty bitumiczne o niezwykle wyrazistych kolorach. Ten wielowarstwowy produkt cechuje także zwiększona trwałość i wytrzymałość na wiatr. Gonty SHINGLASS JAZZ objęte są gwarancją na 50 lat.

Laminowanym dachówkom bitumicznym SHINGLASS udało się podbić rynek Rosji i Europy Wschodniej. Zbudowane są z bitumu niezwykle bogatego w tlen. Szacuje się, że spośród 2 bilionów metrów kwadratowych gontów bitumicznych układanych na dachach głównie wyżej wymienionych regionów rynu, ponad 65% z nich to gont bitumiczny laminowany. Podstawą konstrukcyjną takich dachówek jest włókno szklane stosowane po obu stronach. Zaskakującą wytrzymałość gontów uzyskuje się przez „spiekanie” poszczególnych warstw ze sobą, przy czym duża zawartość tlenu zapewnia odpowiednią elastyczność (inaczej niż w przypadku gontów SBS). Ale nie tylko silny wiatr nie jest w stanie zagrozić tak skonstruowanej dachówce. Przez dach z gontem JAZZ nie przedostanie się także wilgoć.

Dachówki JAZZ można także umieszczać bezpośrednio na starym goncie, przez co jest to produkt niezwykle przyjazny w implementacji.

 
Gont bitumiczny shinglass classic accord wygląd
 • podstawa
 • wodoszczelność
 • typ podłoża
 • waga 1m2(kg)
 • grubość(mm)
 • włókno szklane
  (heavy duty)
 • 100%
 • granulki z bazaltu
 • 13,5
 • 6(0,2)
 
 • kod kreskowy
 • w 1 paczce
 • rozmiar paczki(mm)
 • rozmiar palety(cm)
 • na paczce/palecie
 • 2m2
 • 77x320x1003
 • 105x105

Ta trwała i nowoczesna seria gontów przeznaczona jest dla osób które szukają rozwiązań postępowych. Gonty bitumiczne STANDARD można wykorzystywać na dachy budynków nisko piętrowych w ramach remontu, lub jako nowo położony dach. Gwarancja obejmuje okres 10 lat.

 
Gont bitumiczny shinglass standard wygląd
 
gont bitumiczny shinglass standard ogon bobra wygląd
 • podstawa
 • wodoszczelność
 • w 1 paczce
 • grubość paska(mm)
 • włókno szklane
  (heavy duty)
 • 100%
 • 3m2
 • 2,9
 
 • waga paczki
 • waga 1m2
 • klejenie
 • sposób montażu
 • 28,5kg
 • 9,8kg
 • na całej powierzchni
 • mechaniczne + samosklejenie

Seria ULTRA to przede wszystkim ciekawa paleta barw i modeli dachówki. Gwarancja tego gontu obejmuje 25lat.

 
gont bitumiczny shinglass ultra jive accord wygląd
 
gont bitumiczny shinglass ultra sonata samba wygląd
 • podstawa
 • wodoszczelność
 • typ podłoża
 • waga 1m2(kg)
 • grubość(mm)
 • włókno szklane
  (heavy duty)
 • 100%
 • granulki z bazaltu
 • 9,5
 • 3,3(0,2)
 
 • kod kreskowy
 • w 1 paczce
 • rozmiar paczki(mm)
 • rozmiar palety(cm)
 • na paczce/palecie
 • 3m2 / 28,5kg
 • 77x320x1003
 • 105x105

Gont bitumiczny Owens Corning

Podstawowe cechy gontów Owens Corning:

 

 • podwójna budowa gontów OWENS CORNING zapewnia wizualnie estetyczny efekt 3D
 • opatentowana technologia mocowania SureNail®
 • mata szklana u podstawy – technologia FIBERGLASS®
 • zwiększona przyczepność gontu bitumicznego - technologia Tru-Bond®
 • gwarancja na obrastanie zielenią
 • dożywotnia gwarancja (przez cały okres posiadania budynku) dla kolekcji TruDefinition Duration i Collors Collection
 • 25 lat gwarancji dla kolekcji Supreme AR
 • wytrzymałość na wiatr klasy H (do 210 km/h) dla kolekcji TruDefinition Duration i Collors Collection
 • wytrzymałość na wiatr do 110 km/h dla kolekcji Supreme AR
 • zwiększona odporność na promieniowanie słoneczne

 

Gont bitumiczny Tegola Canadese

 

 

 

Gont bitumiczny czy blachodachówka - co wybrać ?

Wybór gontu bitumicznego to wybór najlepszej oferty jakość/cena. Należy jednak pamiętać, że jakość nie jest z góry przypisana do rodzaju wyrobu.  Mając do wyboru dachówkę bitumiczną i blachodachówkę w podobnej grupie cenowej,  wybór gontu bitumicznego zawsze będzie wyborem lepszym.