Radom ul. Warszawska 192

email: polanski@dachy-radom.pl

tel:48 384 74 94

kom:791 152 689

Systemy przeciwoblodzeniowe

 
 
 

Ogrzewanie podjazdów | Systemy przeciwoblodzeniowe

Systemy przeciwoblodzeniowe to doskonałe zabezpieczenie zarówno dla dachów, rynien czy rur spustowych a także podjazdów i schodów. Podgrzewanie krawędzi dachów i rynien staje się szczególnie istotne przy dobrze wykonanych dachach które izolują temperaturę i nie doprowadzają do rozproszenia ciepła z domu.

 

KOSZTY EKSPLOATACJI systemów przeciwoblodzeniowych

Zapewne większość z Państwa zastanawia się jakie są rzeczywiste koszty eksploatacji takich systemów i czy nie jest to zbędny luksus. Ceny są rzecz jasna uwarunkowane powierzchnią roboczą oraz warunkami atmosferycznymi w danym regionie kraju, a przede wszystkim czy system wyposażony jest w czujnik temperatury i wilgoci. Czujniki takie oznaczają większy koszt początkowy, ale mogą zwrócić się już po kilku sezonach użytkowania.

 • systemy przeciwoblodzeniowe są trwałe. Żywotność kabli dochodzi do 50 lat.
 • okres gwarancji to zazwyczaj 10 lat.

Zależnie od ceny za 1kwh i powierzchni ogrzewanej koszty systemu przeciwoblodzeniowego za sezon mogą wahać się pomiędzy 40-70zł za m2 ogrzewanego podjazdu i 10-20zł za m2 podgrzewanego dachu i rynien (są to bardzo przybliżone wartości i w indywidualnych przypadkach mogą się różnić).

 

 

Systemy Przeciwoblodzeniowe

 Większość z nas pamięta ogromną tragedię, która niestety spotkała niewinnych ludzi podczas Międzynarodowych Targów Katowickich 28 stycznia 2006r. Zginęło wtedy 65 osób, a ponad 170 odniosło poważne obrażenia. Główną przyczyną owej katastrofy budowlanej była zalegająca na dachu warstwa śniegu, która spowodowała przeciążenie struktur nośnych budynku i zawalenie się go.
 

Systemy Przeciwoblodzeniowe

Tej tragedii można było uniknąć montując na dachu SYSTEM PRZECIWOBLODZENIOWY.


 

Systemy Przeciwoblodzeniowe

   Systemy przeciwoblodzeniowe poprawiają bezpieczeństwo i komfort Twojego życia. Oszczędzają Twój czas i wspólne pieniądze. Dlaczego czas tylko Twój a pieniądze wspólne? Załóżmy, że mieszkasz w zabudowie szeregowej. Z sąsiadem mieszkania masz oddzielne, ale dach i rynny już wspólne. Nagle zimą podczas roztopów okazuje się, że z powodu niedrożności rynny po Twojej stronie zalało część Twojego mieszkania i mieszkania sąsiada. Zaczyna się nerwowa atmosfera, stres i pytania: Kto poniesie koszty remontu? Czy można było temu zapobiec?
Koszty remontu poniesiecie najprawdopodobniej oboje, chyba, że sąsiad wkroczy na drogę sądową i udowodni Twoją winę zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. Wtedy jest jeszcze gorzej dla Ciebie... Ale na szczęście całej tej domniemanaj sytuacji można zapobiec stosując system antyoblodzeniowy dedykowany dla rynien, unikając w ten sposób niedrożnych rynien, zalanych mieszkań i uszkodzonych elewacji.

 

 

 


Ogrzewanie podjazdów

Systemy Przeciwoblodzeniowe

   Któż z nas lubi odśnieżać swój podjazd, zwłaszcza kiedy na zegarku jest za piętnaście ósma i lada moment mamy być w pracy. To zdarza się zimą często, nagłe opady śniegu potrafią unieruchomić nasz samochód w garażu w ciągu 20 minut. A po co komu stres i pot spływający po czole podczas nerwowego odśnieżania? Już nie mówiąc o możliwości przeziębienia... Na całe szczęście dla Twojej wygody oferujemy Ci system przeciwoblodzeniowy dedykowany dla podjazdów. Oszczędzi on Twój cenny czas, zwolni Cię z obowiązku "machania" łopatą do odśnieżania, a ponadto będziesz mógł spać pół godziny dłużej i spokojny, że gdy wstaniesz rano, podjazd będzie na Ciebie czekać... już odśnieżony.
 

 

   Innym równie ważnym zastosowaniem przewodów może być ogrzewanie rurociągów i zbiorników przemysłowych w celu ochrony przed mrozem. Wszechstronność stosowania przewodów pozwala na zastosowanie ich do klasycznych prostych domowych i przydomowych instalacji aż po bardzo rozbudowane systemy przemysłowe.

PO CO PODGRZEWAĆ RYNNY?

Systemy PrzeciwoblodzenioweSkutki oblodzenia

   Podgrzewanie rynien stosuje się aby zapobiegać gromadzeniu lodu w rynnie i rurze spustowej oraz powstawaniu sopli pod rynną. Ten sam system przeciwoblodzeniowy, który stosujemy w rynnach można zastosować do podgrewania okapów dachów i gzymsów.

Czy rynny podgrzewane są drogie?

   Systemy przeciwoblodzeniowe nie są drogie a jeśli zima jest długa i dokuczliwa mogą sie okazać wręcz bardzo tanie. Ręczne usuwanie sopli lodu i nawisów śnieżnych jest bardzo kosztowne i czasochłonne. Koszty wynajmu podnośnika koszowego i ludzkiej pracy mogą przekroczyć kilkukrotnie wartość systemu przeciwoblodzeniowego. Mechaniczne usuwanie oblodzeń z metalowych elementów dachu powoduje ich uszkodzenie i przyśpiesza korozję. Oberwane pod cięzarem lodu rynny i rury spustowe trzeba wymieniać. A jeśli sopel lodu lub nawi śnieżny spadnie na zaparkowany pod domem czyjś samochód to dochodzą nam do tego jeszcze koszty roszczeń z tytułu powstałych zniszczeń. Nie wspominając już o kosztach w przypadku uszkodzeń ciała osób ranionych prze spadające sople i kawałki lodu.
Systemy przeciwoblodzeniowe mogą być instalowane niemal na wszystkich rodzajach dachów, skutecznie likwidując nagromadzony śnieg i lód. Zapewniają drożność systemów rynnowych, zapobiegają uszkodzeniom fasad budynków, konstrukcji dachów spowodowanych oblodzeniem i niekontrolowanym spływem wody.

 

Jak działają systemy przeciwoblodzeniowe

   Systemem steruje regulator temperatury z czujnikiem temperatury lub kontroler współpracujący z zestawem czujników temperatury i wilgoci. Tak skonfigurowany system automatycznie dostosowuje się do aktualnych warunków atmosferycznych przechodząc w stan aktywności w optymalnych warunkach.

 

podgrzewanie blachodachówki montaż

Montaż systemów przeciwoblodzeniowych na blachodachówce

W przypadku blachodachówek przewody grzewcze można zamocować:

 • przyklejając uchwyty do dachu
 • przykręcić blachowkrętami (tak wykonane mocowanie najlepiej uszczelnić)
 • zawiesić na lince nośnej (powinna być izolowana)
 
podgrzewanie dachówki montaż

Montaż systemów przeciwoblodzeniowych na dachówce

Dla dachów pokrytych dachówką:
• montażu dokonujemy przyklejając uchwyty do dachu

 
podgrzewanie gontów montaż

Montaż systemów przeciwoblodzeniowych na gontach

Dla dachów pokrytych gontem:
• uchwyty należy zamocować do połaci przez przyklejenie paska papy termozgrzewalnej

Ogrzewanie podjazdów i schodów

Aby na naszym podjeździe w zimę nie zalegał śnieg lub lód proponujemy zastosowanie mat grzejnych ELEKTRA SnowTec. Do zalet takiego rozwiązania niewątpliwie należą:

 • brak konieczności ręcznego roztapiania lub pozbywania się śniegu z podjazdu, co jak wiadomo bywa uciążliwe i przede wszystkim czasochłonne
 • nie trzeba sypać soli lub innych środków które mogą być szkodliwe dla karoserii pojazdów
Maty grzejne można stosować pod wiele rodzajów nawierzchni takich jak: asfalt, beton, kostkę brukową, gres, terakotę etc. Instalację przeciwoblodzeniową można zaprogramować dowolnie do potrzeb. Istnieje możliwość wyznaczenia różnych stref grzewczych zależnie od intensywności oblodzenia. Czujniki reagują zależnie od parametrów temperatury jak i wilgotności powietrza.

 

mata grzejna snow tec

Maty grzejne SnowTec

 

 • stosować można do ramp, chodników, podjazdów, schodów
 • od 2 do 25m długości
 • 60cm szerokości
 • długość przewodu zasilającego to 4m

 

 
mata grzejna montaż

Montaż systemów przeciwoblodzeniowych

 

 • układanie systemów przeciwoblodzeniowych na podjazdy czy schody jest łatwy i można zrobić to samemu
 • Jeśli ogrzewamy podjazd to matę grzejną układamy tam, gdzie jeżdżą koła pojazdu
 • jeśli potrzebujemy podgrzewać większe obszary niż 60cm to należy ułożyć kilka mat obok siebie